Stosowanie opon letnich i zimowych zapewnia maksymalne bezpieczeństwo przez cały rok

opony zimowe

Najlepszym sposobem na walkę ze zmieniającymi się w ciągu roku warunkami pogodowymi jest posiadanie dwóch kompletów opon i ich wymiana w ciągu roku przed i po sezonie zimowym. Należy to zrobić, aby zawsze mieć w pojeździe opony zimowe w sezonie zimowym, kiedy panują warunki zimowe. Zmiana między oponami pozwala mieć najlepsze opony na każdy sezon oraz najwyższe bezpieczeństwo i osiągi opon. Zawsze trudno jest zaprojektować opony, aby poradziły sobie z dużą różnicą warunków pogodowych. Dlatego będziesz musiał zmienić opony. Latem będziesz potrzebować różnych typów opon, opon, które radzą sobie dobrze na suchym i mokrym asfalcie, radzą sobie z dużymi prędkościami i mają dobre właściwości w zakrętach. Opona powinna mieć również dobre właściwości zapobiegające aquaplaningowi.

Opony letnie radziłyby sobie bardzo słabo w warunkach zimowych i zimowych, ponieważ mieszanka gumy stosowana w oponach letnich jest zoptymalizowana pod kątem wysokich temperatur. Oznacza to, że w niskich temperaturach guma staje się bardzo twarda i nie byłaby w stanie zapewnić niezbędnej przyczepności wymaganej zimą. Dlatego musisz zmienić opony na komplet opon zimowych. W oponach zimowych zastosowano zupełnie inny skład gumy. Używają kompozycji zoptymalizowanej pod kątem zimnych dni, dzięki czemu pozostają miękkie i mogą dopasować się do nawierzchni drogi, zapewniając optymalną przyczepność.

W przypadku opon zimowych możesz również wybrać, czy chcesz mieć opony bez kolców czy z kolcami. Kolce mają metalowe wypustki wystające z bieżnika, aby zapewnić dobrą przyczepność. Będzie to najlepsza opcja na oblodzone powierzchnie. W przypadku opon bez kolców zastosowano unikalny wzór bieżnika, który zapewnia przyczepność na lodzie, która nadal zapewnia dobrą przyczepność, ale nie tak dobrą, jak w przypadku metalowych kolców. Jeśli chodzi o śnieg, obie te opony będą się dobrze zachowywały, poza ciasno ubitym śniegiem, który staje się prawie jak lód i tutaj znowu kolce będą lepsze.

Korzystanie z dedykowanych opon to najlepsza opcja zapewniająca bezpieczeństwo przez cały rok. Głównym wyzwaniem będzie to, kiedy faktycznie dokonać zmiany. W przypadku opon z kolcami często masz ograniczenia co do okresu ich użytkowania, ale chcesz mieć pewność, że masz je zamontowane w samochodzie, zanim nadejdzie zima, ponieważ jazda bez nich nie jest bezpieczna.

W niektórych obszarach opony na każdą pogodę mogą być dobrą alternatywą dla zmiany opon, możesz nie mieć takich samych osiągów jak opony dedykowane, ale masz wygodę, ponieważ możesz jeździć przez cały rok bez konieczności zmiany opon. Musisz upewnić się, że są one zatwierdzone na zimę i są wysokiej jakości, ponieważ będą musiały radzić sobie zarówno w letnich, jak i zimowych warunkach w bezpieczny sposób.

Więcej informacji na temat opon letnich i zimowych można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl