Kup opony ekologiczne do swojego samochodu elektrycznego

opony

Jeśli kupujesz samochód elektryczny lub hybrydę, możesz to zrobić ze względów środowiskowych. Chcesz ograniczyć zużycie energii nieodnawialnej i korzystać z energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Samochody elektryczne są zwykle cięższe niż samochody benzynowe ze względu na ciężkie akumulatory potrzebne do zasilania pojazdu wystarczającą ilością energii elektrycznej, aby po każdym ładowaniu pokonywać dłuższe dystanse. Jedną z wad samochodów elektrycznych jest to, że ich ładowanie trwa dłużej niż tankowanie samochodu. To ogranicza Twój dzienny dystans.

Ze względu na większą masę i wyższy moment obrotowy dostarczany przez silnik elektryczny w porównaniu z silnikiem spalinowym, powoduje to większe zużycie opon i wymaga wyższego stopnia obrotu niż w przypadku przeciętnego samochodu. Upewnij się, że kupowane opony są produkowane w sposób przyjazny dla środowiska, w procesie nie zostały użyte żadne toksyczne chemikalia oraz że używane są wyłącznie oczyszczone oleje o niskiej zawartości aromatycznych składników. Dotyczy to zarówno opon letnich, jak i zimowych.

Używaj również opon o niskich oporach toczenia, które zużywają mniej energii elektrycznej i zużywają opony wolniej, a tym samym wytwarzają mniej odpadów opon. Właściwe ciśnienie w oponach zmniejsza również opory toczenia, a tym samym zmniejsza zużycie energii i marnotrawstwo opon.

Upewnij się, że zwrócisz je do sklepu z oponami, w którym je kupiłeś, aby mogli odpowiednio poddać recyklingowi zużyte opony. Będą mieli do tego ustalony proces. Wszelkie wysiłki, jakie można podjąć w celu ograniczenia emisji CO2 i stosowania produktów przyjaznych dla środowiska, to krok we właściwym kierunku.

Więcej informacji na temat opon przyjaznych dla środowiska można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

View more presentations on SharePresentation