Jaké jsou možnosti pneumatik pro zimní sezónu?

letní pneumatiky

Pokud plánujete jezdit v zimní sezóně, budete muset použít zimní pneumatiky. Zimní období není jen sníh a led; začíná to již při nízkých teplotách. Zimní pneumatiky jsou pro zimní použití a jsou schváleny pro zimní použití, protože splnily výkonnostní testy požadované na sněhu. Nestačí, že mají označení M+S, které označuje Mud and Snow, které není testováno a bude mít výrazně horší vlastnosti než ty, které prošly výkonnostními testy a mají tedy na sobě symbol třívrcholové sněhové vločky (3PMSF). bočnice pneumatiky.

Pokud plánujete jezdit v zimních podmínkách, budete si muset vybrat některý z typů pneumatik s označením 3PMSF. Můžete to najít na speciálních zimních pneumatikách, které jsou buď s hroty nebo bez hrotů, nebo je máte na celoročních pneumatikách, což jsou celoroční pneumatiky. Všechny schválené pro zimní provoz lze použít a prokáží dostatečnou bezpečnost při jízdě v zimních podmínkách. Letní pneumatiky předčí již při poklesu teplot pod nulu stupňů Celsia, proto je důležité pneumatiky včas přezout.

Pneumatiky s hroty si povedou nejlépe na ledu a na těsně ucpaném sněhu, protože využívají kovové hroty k vytvoření přilnavosti. U vašich pneumatik bez hrotů se budou spoléhat na jejich dezén a přidání přilnavých částic do běhounu, aby byla zajištěna dobrá přilnavost. Obě možnosti jsou schváleny a jízda s nimi bude bezpečná ve většině zimních podmínek. Pneumatiky s hroty se nesmějí používat ve všech zemích a jsou zakázány v Polsku a Německu.

Pokud použijete celoroční pneumatiky, není důvod měnit, protože celoroční pneumatiky lze používat po celý rok a po příchodu zimy budou fungovat jako zimní pneumatiky a v létě budou fungovat jako letní pneumatiky. To poskytuje vysoký stupeň bezpečnosti a pohodlí pro lidi žijící v oblastech s velmi nepředvídatelným počasím a nemusí mít vždy zimní podmínky. Budou ideální pro oblasti, kde možná nebudete mít dlouhou zimní sezónu a nemusí mít smysl přezouvat na zimní pneumatiky, protože nemusíte zažít žádné zimní počasí nebo může přijít nečekaně dříve, než budete mít čas. vyměnit pneumatiky.

Pro oblasti s pořádnými dlouhými a studenými zimami s velkým množstvím sněhu budou s největší pravděpodobností používat zimní pneumatiky, které budou po sezóně přezouvány za letní. To vyžaduje, abyste pneumatiky vyměnili po skončení zimní sezóny a poté znovu, než znovu začne. Když máte na autě zimní pneumatiky s hroty nebo bez hrotů, budete mít vynikající přilnavost na sněhu a ledu a můžete bezpečně jezdit po celou zimu. Oba budou dobré do zimních podmínek, ale ty poseté kovovými cvočky budou na ledě lepší než ty nehrotované.

Pro více informací o zimních pneumatikách navštivte: https://www.nokiantyres.cz/